Vyfabrikovali ho Američania, aby mohli selektívne vyhladzovať rasy a menšiny! Vznikol pri obcovaní černocha so šimpanzom! Za všetko môžu gejovia! Nedostatok relevantných informácií v kombinácii s mediálnou propagandou živil strach a vytváral dokonalú živnú pôdu na vznik konšpiračných teórií.
Po tridsiatich dvoch rokoch je zrejmé, že zlovestná veštba WHO sa nenaplnila. Z avizovaných sto miliónov sa počet infikovaných vírusom HIV vyškriabal celosvetovo „iba“ na tridsaťpäť. A počet úmrtí v dôsledku komplikácií spôsobených AIDS sa v hitparádach ešte vždy nachádza za rakovinou prsníka a smrteľnými zraneniami po páde z koňa. Znamená to, že si treba zaťapkať a radostne si zasúložiť s náhodným okoloidúcim? To sotva.
Šimpanz a železnica
Konvenčná teória o vzniku smrtiaceho vírusu HIV sa opiera o hypotézu, že na to, aby vznikol smrtiaci vírus, postačí, aby jeden zdravý človek stretol jedného šimpanza infikovaného vírusom SIV (opičia verzia geneticky príbuzná HIV) a nechať sa ním pohrýzť. Potom sa k tomu priráta jedna železnica a odrazu do jednoduchej rovnice vstúpi neohraničené množstvo premenných. Bol to totiž práve tento kolonizačný technologický výdobytok, ktorý sa v subsaharskej Afrike zaslúžil o to, aby sa vírus mohol šíriť rýchlejšie, hromadnejšie a na väčšie vzdialenosti.
Minimálne prvú časť tejto hypotézy sa podarilo overiť a potvrdiť v roku 2006 výskumnému tímu Beatrice Hahnovej na birminghamskej univerzite. K prenosu smrteľného vírusu na človeka došlo v prvej dekáde minulého storočia v Kamerune. Aj šimpanzy z toho nakoniec vyšli ako obete. Vírusom SIV ich pravdepodobne infikovali makaky a mačiaky zelené.
Ako sa vo finále vírus medzidruhovo preniesol na človeka, to zostáva naďalej otázne. Nech už je to akokoľvek, fakt je, že vírus sa v Afrike potichučky replikoval niekoľko desaťročí, až kým si v roku 1966 nenašiel hostiteľa v podobe zamestnanca leteckej spoločnosti, s ktorým v roku 1966 odletel na Haiti a odtiaľ o tri roky neskôr do USA.
Na jednej lodi
Sedemdesiate roky boli na kultiváciu a šírenie HIV vo svete ideálne. Prevádzkovala sa slobodná láska naprieč pohlaviami, užívali sa drogy od výmyslu sveta. Na sterilitu ihiel sa vtedy veľmi nehľadelo. Do roku 1981, keď v San Franciscu oficiálne diagnostikovali HIV homosexuálnemu pacientovi, bolo už nakazených niekoľko miliónov ľudí. A neboli to len homosexuáli a drogovo závislí.
Do pekla spolu s nimi v prvých rokoch pochodovali aj heterosexuáli, hemofilici a iní nešťastníci, ktorí si HIV odniesli domov zo špitála spolu s krvnou transfúziou. Štatistiky dnes síce vykazujú najvyšší počet výskytu HIV v homosexuálnej komunite, pravda však je, že HIV a AIDS idú s každým. Bez ohľadu na majetok, rasu a sexuálnu orientáciu. Najväčšie riziko, že sa nakazíte, predstavuje nechránený sex. A nezáleží tak úplne na tom, s kým sa mu venujete.
Z našich luhov a hájov
Na Slovensku sa prvý prípad infekcie HIV zaznamenal v roku 1985. Z hľadiska absolútnych čísel môžeme byť na seba pyšní. So 676 prípadmi infikovania HIV evidovanými do polovice minulého roku máme v rámci Európskej únie najnižšie skóre. Pri informácii o tom, že počet prípadov od 2012 do 2013 vzrástol o 66 percent, by nám však mohla zasvietiť kontrolka. Štatistika jasne hovorí, že v 85 percentách prípadov došlo k odovzdaniu infekcie pri sexe. Svedčí to o tom, že ho máme radi. A na tom nie je nič devótne. Divné je, že napriek všetkému, čo vieme, sa nám ho nechce robiť bezpečne.
HIV na Slovensku
- Počet Slovákov nakazených HIV: 549 (30. 6. 2014)
- Počet osôb s AIDS: 77
- Muži: 472
- Ženy: 77
Spôsob nákazy:
- Homosexuálny pohlavný styk: 64,5 %
- Heterosexuálny pohlavný styk: 24 %
- Injekčné užívanie drog: 2,2%
- Transfúzia krvi: 0,2 %
- Bez určenia: 9,1 %
FAKTY O HIV a AIDS
HIV – vírus ľudskej imunodeficiencie
Variabilný retrovírus schopný rýchlej replikácie. V súčasnosti existuje 11 podtypov HIV-1 a 5 podtypov HIV-2.
AIDS – syndróm získanej imunodeficiencie
Ochorenie imunitného systému vyvinuté v dôsledku premnoženia vírusu HIV organizme. Prejavuje sa rôznymi klinickými príznakmi (onkologické, autoimunitné, nervové ochorenia, infekcie).
Liečba HIV
Od roku 1986 sa liečiť dá, ale vyliečiť zatiaľ nie. V procese liečby sa aplikuje takzvaná antiretrovírusová terapia, ktorá zabraňuje množeniu vírusu a prispieva k zlepšeniu prognózy a predĺženiu pacientovho života. Vakcína ako prevencia nákazy vírusom HIV zatiaľ nie je dostupná. V októbri tohto roku však známy americký virológ Robert Gallo oznámil pokroky v jej vývoji.
Dajte sa „premerať“
Zoznam zariadení, ktoré vás bezplatne a v prípade potreby aj anonymne otestujú a poskytnú odborné poradenstvo, nájdete tu: www.hivaids.sk
Jednorazové súpravy na testovanie sú dostupné na internete za ceny od 20 eur, od nového roku budú voľnopredajné aj v našich lekárňach. www.oraquick.com; www.samoleceni.cz
8 slávnych HIV/AIDS „coming outs“
Magic Johnson (1959)
Basketbalový svet 7. novembra 1991 horko zaplakal. Magic Johnson, jedna z najväčších hviezd NBA, oznámil svoj „HIV pozitív“ a oficiálne tak ukončil svoju fenomenálnu kariéru. Potom sústredil energiu na edukáciu a pomoc infikovaným HIV prostredníctvom nadácie Magic Johnson Foundation.
Rock Hudson (1925 – 1985)
Miláčik Hollywoodu a romantický filmový partner, ktorý si zahral po boku tých najobletovanejších herečiek. Aby zamaskoval svoju homosexualitu, podstúpil aj krátkodobé martýrium heterosexuálneho manželstva. Zomrel na komplikácie spojené s AIDS. Jeho smrť vyvolala v Hollywoode malý záchvat paniky.
Rudolf Nurejev (1938 – 1993)
Famózny tanečník sovietskeho pôvodu sa v roku 1961 presťahoval do Francúzska, kde stretol svoju životnú lásku Erika Bruhna. Bruhn zomrel na diagnózu AIDS v roku 1986. Nurejev o svojej HIV pozitivite vedel už od roku 1984, z profesionálnych dôvodov sa však k svojej diagnóze nepriznal.
Steve Rubell (1943 – 1989)
Vzhľadom na svoj extravagantný a opulentný životný štýl bol Rubell jedným z tých, ktorí boli v podstate naprogramovaní niečo chytiť. Spolumajiteľ kultového a do istej miery aj okultného Štúdia 54 udával takt neviazanej newyorskej zábave až do roku 1979, keď ho priškripli za krátenie daní. O desať rokov neskôr zomrel na hepatitídu a septický šok v dôsledku AIDS.
Freddie Mercury (1946 – 1987)
Líder skupiny Queen, jednej z najpredávanejších rockových kapiel všetkých čias. Diagnózu mu stanovili v roku 1987, zomrel o štyri roky neskôr na pneumóniu deň po tom, ako verejne priznal, že má AIDS.
Eric „Eazy-E“ Wright (1964 – 1995)
Rapová legenda a spoluzakladateľ vplyvnej skupiny N. W. A spolu s Dr. Drem a Ice Cubom. Ich album Straight Outta Compton získal v roku 1988 dve platiny a zaistil Eazymu-E miesto v „gansta“ sieni slávy. K AIDS sa priznal v roku 1995 pár mesiacov pred tým, ako chorobe podľahol. Jeho smrť sa stala mementom zvýšeného šírenia nákazy v afroamerickej komunite.
Isaac Asimov (1920 – 1992)
Kto má Asimova zapísaného ako neprekonateľného autora sci-fi poviedok a románov, si zrejme povie, že toto je najväčšie sci-fi, aké sa mu posmrtne podarilo napísať. O tom, že zomrel na AIDS, sa čitateľské univerzum dozvedelo až desať rokov po jeho smrti od jeho manželky.
Anthony Perkins (1932 – 1992)
Filmový a divadelný herec, ktorého preslávila najmä rola Normana Batesa v Hitchcockovom horore Psycho. Skutočné psycho začal prežívať až v roku 1990, keď sa dal testovať na HIV a vyšiel mu pozitívny výsledok.