Rešpektovaný taliansky autor Paolo Roversi mení vo svojom trileri Vražedná terapia boj so závislosťou na boj o prežitie. Spisovateľ je doma obľúbeným autorom. Vo svojom trileri Vražedná terapia skúma najhlbšie časti ľudskej psychiky a jej temné stránky – závislosti, medzi ktorými nechýba ani sex a hazard.
Diagnóza: Závislosť a obsesia
Rebecca Starková, vynikajúca londýnska psychiatrička, vyvinula inovatívnu metódu, pomocou ktorej je možné vyliečiť ľudí z rôznych závislostí a obsesií. Metóda Stark je taká účinná, že sa ruský magnát Gregorij Ivanov, niekdajší pacient slávnej lekárky, rozhodne poveriť ju vybudovaním a vedením kliniky Sunrise, ktorá má pomáhať ľuďom zbaviť sa závislostí. Prvé centrum sa otvorí v Puglii, na juhu Talianska, v starobylej odľahlej vidieckej usadlosti uprostred polí a olivových hájov. Zo stoviek žiadostí starostlivo vyberú prvých sedem kandidátov z rôznych krajín. Na začiatku terapie všetko vyzerá ideálne, prví pacienti sa pomaly začínajú zbavovať svojich závislostí. Potom však niekoľko z nich záhadne zmizne. Vo chvíli, keď ich v usadlosti uväzní prívalový dážď bez možnosti úniku a kontaktu s vonkajším svetom, začína sa hrôzostrašná a krvavá hra…
Inšprivané Agathou Christie
Ako to už pri čítaní napínavých detektívok býva, aj pri tomto románe vám napadne tisíc riešení. Autorova však dokáže brilantným spôsobom zavádzať čitateľa, a tak sa všetky vaše verzie rozsypú ako domček z karát. Paolo Roversi sa netají tým, že sa pri písaní svojho románu inšpiroval legendárnou knihou Agathy Christie A neostal ani jeden. „To je úplná klasika. Podľa mňa sa s ňou chcú, skôr či neskôr, porovnávať všetci autori detektívok. Na začiatku je uzamknutie postáv na jednom mieste bez možnosti úniku a medzi nimi je aj vrah,“ hovorí Roversi. „Riešení takejto zápletky je vždy veľa a je len na autorovej fantázii a šikovnosti, ktoré si vyberie. V mojej knihe ovplyvňujú postavy aj ich závislosti. Tie ich môžu posunúť k činom, ktoré by v bežnom živote nikdy neurobili. To je hlavná myšlienka príbehu: každý z prítomných by sa mohol zmeniť na vraha. Pre čitateľa sa tak začína hra zistiť, o koho ide.“
Paolo Roversi je rešpektovaný taliansky spisovateľ, novinár a scenárista. Žije v Miláne. Spolupracuje s viacerými novinami, časopismi, píše scenáre televíznych seriálov a krátkych filmov. Napísal jedenásť románov, ktoré boli preložené do ôsmich jazykov a získali viaceré talianske ocenenia, napríklad Selezione Bancarella Award alebo Garfagnana in Giallo Prize.
Mohli by ste sa začítať:
Kto večer s dobrou knihou líha, tomu hlava lepšie stíha
Strážca vody: Príbeh nabitý napätím, bolesťou a skutočnými postavami
Ako sa do knižnice volá, tak sa z knihy ozýva